2.Tvrdá pravda

1. dubna 2008 v 16:20 | Terka |  Tereza
heh...

Terezka další dny proste jen cekala na dopis,vlastne cekala další mesíce. Terka zase bežela ze své ložnice a tentokrát už videla svuj dopis na stole dychtive ho rozevrela a cetla:
Vážená slecno Anthonyová, S radostí Vám oznamujeme že jste byla prijata na školu car a kouzel v Bradavicích, školní rok zacíná 1.zárí. Školní vlak do Bradavic jede v 11:00 podrobnosti a lístek najdete v príloze. Príjemný zbytek prázdnin preje Minerva McGonagalová, zástupkyne reditele
Mela takovou radost,že skákala do stropu a vlasy,no ta rychlost jakou se jí premenovaly…nedala se ani postrehnout barva. Rodice Terezce slíbili,že hned zítra pojedou na Prícnou Ulici a všechno tam koupí.Terezka byla bez sebe
Další den: Terezka bežela do ložnice a zacala lomcovat se spící matkou
,,Mamí vstávej,jdeme na prícnou!!"
,,Mamí vstávej,jdeme na prícnou!!"
,,No….Ne.Promin" Terka zklamane odešla,protože maminka mela pravdu,bylo teprve pu šesté.Terezka se rozhodla že aspon vyvencí Andrea. Šla s ním aspon na hodinu,pak se ale vrátila nasnídala se a oblekla se. Rodice mezitím vstali a taky všechno zarídili,potom se Letaxem prenesli na Prícnou.
Vlastne jsem ješte nezmínila vzhled,který mela ten den. Byla štíhlá a celkem vysoká,hnedé dlouhé vlasy a tmave hnedé oci,jemné rysy a mekké ruce,proste kdo by ji ten den poznal,hned by se zamiloval:-)
Prví zamírili do Krucánku a Kanouru,aby tam nakoupili knihy,potom do lékárny pro prísady do lektvaru a pak k Madame Malkinové,meli tam nádherný modrý hábit,tak jí ho koupili a taky jí koupili 3 cerné dívcí hábity,capku a boty.Ve všemi jí to moc slušelo.Skoro naposledy šli k Ollivanderovi.Když vstoupili ozval se staríkuv hlas:
,,Ach ano, rodiny Neblírovích a Anthonyovách se spojili,jste nejmladším potomkem Godrica z Nebelvíru" potom to nerozebírali,museli vybrat hulku. Terezce padla do ruky hulka s žíní jednorožce,kterou vybourala pulku krámu potom ješte pár takových až potom narazili na jednu moc hezkou s vílím vlasem,ale když s ní mávla vybourala chodník na ulici. Takhle zkoušeli a zkoušeli až narazili na tuhle: mahagonové drevo,pružná,nepoddajná, 14 cm dlouhá a vevnitr blána ze srdce madarského trnoocasého draka. Když s touhle mávla,opravila zpusobené škody a ješte uklidila. Hulka stála 10 galeonu. To za ní ale stálo,pak ješte navštívili Mžourov,tam ale jen koupili krmení pro papouška.Nakonec navštívili Gringgotovi,skretí banku která je asi stejne tak bezpecná jako Voldemortova ložnice(co se Voldyho týce,práve v tu dobu hrál piškvorky s jeho domácím skrítkem a vztekal se že prohrává.) Došli ke skretovi který jim neochotne vydal klíc a poslal jiného,který je k trezoru dovezl nabrali nejaké zlato a zase jeli zpet. Po chvíli se vrátili na Prícnou a za pul hodiny byli doma,kde na ne cekal Papoušek a nesl kus pergamenu na kterém stálo:
Rod Anthonyových se zkrížil s rodem Nebelvítských.Nejmladším potomkem samotného Godrica Nebelvíra je Tereza Henrieta Elvíra Anthonyová.
Všichni na to koukali a nebyli sto se pohnout. Po chvíli si sedli a zacali o novém objevu premýšlet.

V tu dobu u Voldyho

,,Daviesi ty špinavce,už si po pátý vyhrál,jak to deláš?" vztekal se Voldík
,,Pán se nesmí zlobit,ví že jeho žlucník vyvede z míry sebemenší otres" staral se ,,špinavec"
,,Hmm..Máš pravdu príšte ale budu hrát jen s krížky!" rekl a odešel mucit své poddané za to,že jen tak prišli.
,,Crucio" vykrikl na Yaxleyho,který se zmítal v krecích
,,Šmajrá jak to vysvetlým manželce když mi sem naneseš bahno Yaxley" pokracoval Voldemorta
,,Noo..proste jen reknete pulixíro a bude to!!" odpovedel nesmele Yaxley
,,Ty debile!!!Myslíš že já nezvládnu lehký uklízecí kouzlo?" pricemž otloukal Yaxleyho o zdi.
,,Každopádne už me s tím máváním hulky bolí ruka,"rekl a držel si zápestí,neco zamumlal z hulky mu na jeho ruku vytryskl proud ružového svetla a bolest byla tatam… Po chvíli do okna opet narazila velká sova pálená a na noze mela privázaný dopis
Vážený pane Voldemorta,práve jste byl pozván na kongres nejlepších hrácu piškvorek v celé zemi,bude se hrát Piškvorkové mistrovství. Podrobnosti dorazí po vaší odpovedi,jestli se zúcastníte. Alexandr Stenley - petinásobný piškvorkár sveta
Voldík na to koukal pak se ale zaradoval a kricel:
,,Daviesi, budeš me ucit piškvorky!!!"
Nacež skrítek prikývla a svolával všechny na obed. Voldemortovi nechutnalo i pres tu pozvánku,musel myslet porád na tu holku,musí být hodne dobrá carodejka,když ho vyrazila aniž by se unavila.Byla by z ní skvelá Smrtijedka… A navíc vychovávat si vlastního Smrtijeda zní hodne dobre,premýšlel Voldy,pricemž práve snedl rybí kost a zacal se dusit.
,,Co to vyvádíš?Poprskal jsi celý stul!!" zlobila se Alena.
,,Co si to už dovoluješ?"prskl Lord Voldemort,, copak ti to není dobré?Místo aby ses o me strachovala nadáváš a kdo ti platí všechny ty tvé hábity ze znackových obchodu co?" rval na svou prekvapenou ženu.ta se zlomyslne usmála ,otocila se a šla. ,,P-pockej kam deš?" strachoval se Voldy,Alena neodpovedela a šla dál. Po 5 minutách pricla zpátky s 5 detmi.
,,A co je tohle ty zmetku?"zacala rvát,, tyhle deti ti jentak prines cáp???" rvala ješte víc ,,myslíš si že mužeš všechno? To teda ne!!! Na to zapomen!! Zacni se chovat slušne nebo uvidíš!" dokricela pohladila své deti po vlasech a poslala je do pokoju. Voldemort se tváril zmatene,na jednu stranu mela pravdu,deti mu dala ona jako jediná se ho nebála a nebyla s ním z donucení,na druhou stranu to byl on Lord Voldemort nejobávanejší cernoknežník všech dobv a ne nejaký podpantoflác,rozhodl se že jí odpustí,ale že si zjedná respekt. Ted ale bylo v první rade duležité vypestovat si svého Smrtijeda(špíš ku)

1.zárí

Terca mela zbaleno,byla oblecená nasnídaná a už cekala u vozu,kterým se meli dopravit až na nádraží,rodice už byli také hotoví,ale cekali na Papouška,kterého si Terka brala s sebou. Pak nasedli do auta a už byli na nádraží,probehli prepážkou a Terka u sedela v kupé a mávala na svoje rodice,kterí museli do práce a nemeli ca tam být až do 11.00.Když odešli Terka se pohodlne usadila a cekala kdo prijde.Kolem kupé šli Zmijozelští i Nehelvítští,Mrzimorští, Havraspárští a nezarazení. K Terce si sedla nejaká dívka z dlouhými cernými vlasy až po pás a chlapec s jizvou na cele,kterou mel od toho,že probadl sklem,protože utíkal pred mumií z Egypta,Terka tomu moc neverila ale nerekla mu to,pak ješte prišel kluk s modrýma ocima a byl i docela hezkej. Vlak se rozjel a oni zanícene diskutovali o Bradavicích.
,,Já se dostanu do Havraspáru"chlubil se ten hezkej
,,Tss..Já budu v nebelvíru" tvrdila ta holka s cernýma vlasama
,,Já nevim,je mi to fuk hlavne když nebudu ve Zmijozelu" ríkal ten s tou jizvou
,,Myslíte? Podle me o tom rozhodne klobouk!" smála se jejich úsudkum Terka, a tím pobavila svoje spolujezdce.Po chvíli debaty a smání se na jejich kupé zatukal blon´dák ze Zmijozelu.
,,Co chceš?" rekl ten hezkej a jak Terka zjistila jmenoval je Joy
,,Tsss… Chtel bych si sem sednout,nemám kupé.." rekl ten kluk
,,S tím tvým tss si mužeš jít sednout na chodbu" rekla Liliana,dívka s cernými vlasy
,,Nebud drzá,a bud ráda,že sem to já, Draco Malfoy" povýšenecky zdelil a zvedl svuj nos
,,Držíš rekord?" zeptal se Henry(ten s tou jizvou)
,,Proc jako?" divil se Malfoy
,,No,máš ten nos dost vysoko.." vysvetloval Henry a všichni se smáli(až na Draca samozrejme),Draco zalovil v hábitu a vylovil hulku
,,Nechte si toho,nebo z vás nadelám netopýry" vyhrožoval.Terka mela svou hulku už taky vestrehu.
,,Nech toho,ješte nic neumíš" radil Joy
,,Já nic neumet? Kecy" zamumlala a namírila malfoyovi do obliceje a pronesla ,, Jorkino" a malfoyuv oblicej se zacal splaskávat.Malfoy vzal vystrašene nohy na ramena.
,,Dobrý" rekli jezdnohlasne Joy,henry a Liliana. A poprosili Terku aby je to taky naucila. Kouzlo perfektne umeli už když byli v Bradavicích.
,,Hmmm… Ta,holka co me tak zrídila, je docela hezká,a chytrá…a hlavne cistokrevná" rekl Malfoy a jeho kumpáni se zahihnali,
,,Je tu neco k smíchu,blbecci?" prskl na ne
,,Ne,promin" rekli dvojhlasne... pak jejich debatu prerušila ta o níž se bavili
,,Uhni,docele prekážíš" a strcila do nej,tak jak jen nejvíc mohla.Malfoy jí chytil za vlasy,vlastne,jí nechytil,protože hned jak to ucítila tak si je zkrátila a on už nic nedržel.
,,Nech si toho!!!" a odešla.Pak prišlo na radu zarazování.
Prvních 5 holek šlo do Mrzimoru a další 3 šli do Nebelvíru, 4 kluci šli do Zmijozelu a 2 holky taky do zmijáku a 1 kluk do Nebelvíru. Pak prišel na radu Henry
,,Percast,Henry" rekla McGonagalová
Asi 10 vterin potom se ozvalo ,,Nebelvír!"
,,Dustyn,Wales"
A ten šel do Zmijozelu
,,Hopkinsová,Liliana"
Dlouho se nic nedelo,pak ale klobouk vykrikl Nebelvír!!!
,,Stuart,Mickey"
Havraspár a po nem ješte 3 kluci do Havraspáru
,,Kurt,Joy"
HAVRASPÁR zaburácel klobouk
,,ÁÁÁÁÁch",ozvalo se z Nebelvíru
Pak konežne prišla na radu Terka
,,Anthonyová,Tereza" Terka došla rokodrcane k židli a než jí klobouk dosedl na hlavu ozvalo se ,,Nebelvír,jednoznacne Nebelvír!!"
Zbytek zarazování siTereza nepamatovala,protože byla dost vykolejená z toho svého:-) Potom Brumbál mluvil o zákazecha o Filchovi a podobný žvásty,ale pak rekl:,,Pust te se do jídla!!" to bylo jediné co si z proslovu pamatovala;-) Na talírech se objevilo jííídlo.;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.