8.kapitola

1. dubna 2008 v 15:41 | Terka
Co se vyklube z Bellatrix a Narcissy??

Henry zrovna chtela jít na Vánocní vecerí,ale hlasy dole jí zastavily,našpicovala uši a poslouchala:
,,Vážne dokázala Imperio,stejne jako oni?" zeptala se paní Malfoyová
,,Dyt ti povídám,že Weudrem,ten ucitel obrany,to ríkal drahá!" zvolal pan Malfoy
,,Hmm..zeptáme se Luciuse.Jestli má pravdu,byla by opravdu cenná" zamyslela se Malfoyová.
,,Vecere!!" zavolal domácí skrítek Cintorín(Dobbyuv táta)
,,No to je dost!!" rozzlobil se pan Malfoy.Henry scházela po schodech a premýšlela o vyslechnutém rozhovoru,premýšlela tak urputne,že zakopla a posledních pet schodu spadla.
,,O-ou,uff..heh" a vstala,došla ke stolu a sedla si
,,Tak co Henry? Líbí se ti u nás?" zeptala se laskave paní Malfoyová
,,Ano,samozrejme" odpovedela Henry,když ne tak úplne popravde,cítila se trochu spoutaná,nemohla delat co chtela.
,,A je na tebe Lucius hodný?" zeptal se pobavene pan Malfoy.
,,To víte že je!" zasmála se Henry a hodila veselý pohled po Luciusovi,který pripomínal barvou obliceje rajce.Na stole už byl krocan,když se Malfoyovi Henry zeptali:
,,A co bys chtela delat za povolání,bystrozorku,lékouzelnici?"
,,Ne,chci dál delat ve sportu,nejspíš hrát famfrpálu závodne,nebo delat s konma" pokývala Henry hlavou a ocima jí proletely jiskricky sportu.
,,Vážne?Nevedel jsem že ten sport te tak bere!" rekl se zájmem pan Malfoy,, a myslíš že máš šanci dostat se do národního družstva?" zeptal se
,,Víc než to tati,hraje fantasticky" rekl za ní Malfoy,, když jsme hráli proti Nebelvíru,projeli sme to na celý cáre" dorekl.Ted to byla Henry co se cervenala.Dojedli krocana,popráli si hezkou noc a odešli do svých ložnic. Henry premýšlela,co znamenalo to ,,oni" a jak by mela být cenná?
Ráno mela kolem sebe dárky od všech svých kamarádu. Od Lili dostala rajtky,bicík a helmu,od Audrey dostala velkou sadu pro udržování kopyt,od Wandy dostala prívešek s podkovou,od Siriuse boty na behání,od Jamese údržbu koštat,od Remuse velikého plyšáka ve tvaru kone,který když jste se ho dotkli rehtal, od Luciuse knížku dejin jezdectví,od Malfoyovích prívesek na krk s velikým drahokamy vykládaným ctyrlístkem,od mámy nový hábit a celenku do vlasu a ješte dárek od Elizabeth,Toma,Sydney atp.Ze všech dárku mela obrovskou radost.Hned jak dobalila , prevlekla se a na krk povesila prívesek,vtrhla Luciusovi do pokoje a podekovala mu za knížku,on byl mírne prekvapený,ale usmíval se,na krku se mu houpal dárek od Henry. Zbytek prázdnin si Henry u Malfoyových celkem zvykla a byla tam uvolnenejší atmosféra. Když nastal poslední den jejího pobytu prilétla jí sovicka se vzkazem od Remuse
Drahá Henry,
Tenhle vtah nemá budoucnost,urcite jsi to sama vycítila.Ber to jako galantní rozchod.
Remus,s úctou

Henty otevrela pusu,do ocí se jí nahrnuly slzy,ty setrela,vztycila hlavu a s hrdostí lva,potlacila vztek a zármutek.V ocích se jí odrážel ten vztek a kolem ní byla ta negativní energie cítit, Sálala z ní a už na dálku jste mohli vidět jak je kolem ní cosi jako aura vzteku. Lucius jí tiše obdivoval,když jí dopis predal a videl slzy,požádal jí o to aby si ho mohla precíst.Byl svedkem toho jak se ta lvice v ní probudila a mnohým by ta dívka nahnala hruzu. Lucius vedel,že ted by mohl mít štestí a mít jí pro sebe.Poslední den ubehl vcelku rychle a Henry si šla ven trénovat kouzla,chtela se odreagovat,našla si pár kamenu a ty premenovala na různé živočichy, na ty pak sesílala kouzla. Na veverku použila Imperio,paní Malfoyová se zrovna dívala z okna,když videla že veverka delá salta a Henry stojí u ní a má ve strehu hulku. Henry pak vykouzlila pro veverku veliký lískový oříšek a taky dečku,aby jí nebylo zima.
Príští den ráno jeli na nádraží King Cross.Henry se rozloucila se svou náhradní rodinkou a spolu s Luciuse vyšli k vlaku,táhnoujíc za sebou težká zavazadla. Luciuse napadlo,že by sedel s Henry,ale pak mu došlo že má kamarádícky z Nebelvíru a že jen težko by si k nemu sedla. Rozloucili se a Henry našla kupé s Lili a srdnate se s ní privítala.Cesta byla hladká a behem trí hodin byli v Bradavicích. Henry poprosila Siriuse aby jí na hrad vytáhl kufr a sama se rozebehla k Charliemu.Kun rehtal a vítal se se svou panickou.Henry mu prejela po tele a vyhoupla se mu na hrbet,to byl krásný pocit!!!
Ooooooooooooooo 1 mesíc pozdeji
Zacínal únor a celý pátý a sedmý rocník myslel na Ovce nebo na NKÚ.Remus kdykoliv Henry spatril,dal se v zbesilý útek,protože si myslel že se mu pomstí.Jak málo ji znal!! Henry nemela sebemenší chut nekoho mlátit a ted litovala že se s ním vubec zahazovala,když videla jak zdrhá. Mela cím dál blíž k Luciusovi. Jednou o dvouhodinovce lektvaru byla Lili na ošetrovne a Henry mela sedet sama.Ale Lucius si k ní prisedl.
,,Jo-ahoj,nevadí ti to?jako že sem si prised?" zacal Lucius
,,Klidne sed,me to nevadí…Nemáš žluc z pásovce navíc?" prohodila Henry a dál si pripravovala pomucky pro dnešní lektvar.
,,Jo mám,pockej chvíli" rekl Lucius a zacal se prehrabovat ve své brašne.
,,Fajn" odpovedela Henry a zacala bubnovat prsty do lavice,vypadala jako by práve usilovne premýšlela o tycince Mars,nechápala proc jí kouzelníci taky neprodávají,výdyt je naprosto úžasná!Ze zamyšlení o delikatese jí vyrušilo:
,,Tady jí máš" a Lucius jí podával lahvicku
,,Diks!" vyhrkla prekvapená Henry a zacala míchat lektvar,jestli byl predmet který jí opravdu šel byly to lektvary.Po trictvrte hodine její kotlík tiše bublal a dívka si spokojene cmárala na kousek pergamenu,Lucius se mezitím potýkal s žabím trusem,který penil.Henry už se na to nemohla dívat a tak jednoduše zahodila pergamen na podlahu a vytrhla Luciusovi prísady.Po deseti minutkách mel Lucius lektvar stejne dobre namíchaný jako Henry a jen obcas pokukoval jestli jeho kotlík nedelá nejaké lumpárny.když profesor Kriklan prišel k jejich lavici a videl jak si oba neco cmárají,chtel jim zacít nadávat,pak si ale všiml jejich kotlíku a místo toho vykrikl:
,,Skvelá práce Malfoyi a Malkinová! Každý jste pro svou kolej získali dvacet bodu!!" Henry spiklenecky mrkla na Luciuse a protože už byli hotoví,Kriklan je pustil drív,oba se šourali pomalým krokem ke skleníkum…
,,Henry?" odhodlal se Lucius
,,No Luciusi?" rekla Henry
,,Tys mi rekla jménem!!" vyhrkl Lucius.Henry se rozesmála
,,A co sis myslel že ti budu vecne ríkat malfoyátko?" Lucius se zamracil,ale nic nerekl
,,Tak co jsi mi puvodne chtel ríct?" zeptala se Henry
,,No,já-ty jsi hrozne krásná a…. já….." odmlcel se ,,já te miluju" dorekl a zrudl jako rajské jablícko.Henry ztratila rec,vedela že Malfoy to myslí vážne,ale nebyla schopná to prijmout. Stála tam pred ním jako solnej sloup.Nebyla schopná slova.Nemohla nic ríct a tak jediné co jí napadlo byl zbesilý útek.Lucius nemel šanci jí dohnat.Henry byla behem chvíle ve skleníku. Zbytek dne se vubec nesoustredila.
Ooooooooooooooo 1 mesíc pozdeji
Henry cválala na Charliem a plnými doušky si užívala tu volnost.Na Luciuse zapomnela,zapomnela úplne všechny,vnímala jen studený vítr co jí šlehal do tvárí.Vnímala dusot kopyt a Charlieho vlající hrívu,cítila se jako pták,bylo jí jako by se znovu narodila,premýšlela jen o tom jak ješte víc procítit ten nádherný pocit.Cválala už dobrou hodinu a porád to bylo málo.Brezen prinášel lepší pocasí,ale teploty byli stejné.Henry vyrušilo z krásných okamžiku hlasité hvízdnutí.Neco jí prosvištelo tesne kolem hlavy.To neco byla kouzlem zrychlená hruška,nekdo po ní hodil hrušku,ale netrefil,Henry prudce pritáhla brzdu a kone obrátila.Ten nekdo kdo to po ní hodil byla Bellatrix Blacková a Narcissa Blacková.Henry k nim docválala a seskocila z Charlieho,kun se bojovne postavil vedle panicky.
,,Co si myslíte že deláte?" vyhodila z pusy první otázku Henry
,,Hážeme po tobe hrušky" ušklíbla se Narcissa a Bellatrix se ošklive zasmála
,,Tak co chcete vy dve-ehm" rekla znudene Henry
,,Dejme tomu,že tebe" odpovedela tajemne Bellatrix,bohužel to asi nevyznelo tak jak melo,protože Henry se zatvárila znechucene a rekla
,,Nejsem lesba!" a otocila se odchodu.Bellatrix na ní však použila prekážecí kouzlo a dívka se už ani nehla.Pomalu,jak šnek se otocila a pronesla
,,Jestli to hned ted nezrušíte,tak se ješte budete moc divit" a v ocích se jí nebezpecne zablýskalo. Dívky tedy kouzlo zrušily,ale hulky mely ve strehu.
,,Máme pro tebe jistou nabídku,a ne takovou,jakou si myslíš ty" rekla Narcissa

Narcisa Blacková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete aby byla Henry smrtijedka?

Ne
Ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.