9.kapča

1. dubna 2008 v 15:44 | Terka
Vztah s Luciusem? Co SMrtijedství? Nové nabídky?Jen jedna?Kdepak!!!

,,Možná,že kdybyste mi jí rekly a prestaly delat takový drahoty,mohla bych se jí dozvedet ješte letos ne?" zavrcela Henry. Bela i Narcisa se na sebe podívaly a obe najednou rekly:
,,Víš co delají Smrtijedi?"Henry nechápave pozvedla obocí a rekla
,,Vraždí mudly,mudláky a týrají kouzelníky,kterí se k nim odmítnou pridat"
,,Chyba" vyštekla na dívku Narcisa,,zbavují kouzelnický svet hanby a bojují za lepší svet" dodala potom.
,,Mám tomu rozumet,jako nabídku stát se Smrtijedkou?" vyjela na ni Henry zostra. Obe dívky prikývly a Henry na ne šokovane pohlédla. Štípla se do zápestí,cítila to,sakra tak on to není sen!! Všechno si uvedomila a nebezpecne blízko se k dívkám naklonila a zasycela:
,,Nikdy,na to zet á pé ó em é en té é" došla k Charliem a vyhoupla se mu na hrbet. Cvalem se rozebehla pryc.Byla z toho otresená,ona mela být smrtijedkou? To je absurdní. Doklusala k Hagridovi a sesedla.
ooooooooooo
Zdrcene sedela u krbu a na domácím z lektvaru se vubec nesoustredila.Když si uvedomila že jen sedí a nic nedelá,odhodila pergamen do rohu a pomyslela si: vždyt je to fuk,Kriklan mi to odpustí. Zvedla se a už už chtela odejít,když si všimla sovicky,která poklepávala zobákem na okno,spešne jí bežela otevrít a sovicku tiskla v ruce,aby jí zahrála. Nic moc teplo,to vám teda reknu. Sovicka potešene zahoukala a nastavila jí nožku s útržkem pergamenu.Zvedave si ho rozbalila a cetla:
Moc rád bych si s tebou dal schuzku.V pul 10 u KNP.
…Ani podpis,nic víc??? To se jí moc nezdálo,ale co,vezme s sebou hulku a pesti,nic se jí nestane. Bylo presne za deset minut pul a tak Henry ve spechu vybehla z Nebelvírské veže.Bežela co jí nohy stacily,což by se dalo prirovnat k letící strele.Behem tech deseti minut dorazila ke KNP.Zastavila se oprela se o stehna a oddychovala.Za zády se jí ozval známý ledový hlas,z kterého ovšem cišela cirá úleva.
,,Myslel jsem že neprijdeš" rekl Lucius.
,,Ech-kdybych,no-to je jedno.Co potrebuješ?" vzchopila se aspon k téhle chabé vete.
,,Já si s tebou potrebuji promluvit"hlesl tiše Lucius a ukázal jí na dvere do KNP. Henry váhave vešla a sedla si na kreslo u krbu,nehož sálalo teplo a zahrívalo celou místnost. Lucius zavrel a posadil se naproti ní a zacal:
,,Me mrzí jestli jsem-" Henry ho však prerušila
,,Ne,chyba byla na mojí strane,to já jsem te tam nechala stát jako solnej sloup. Promin" Lucius se usmál,ale jako by to jeho svaly zapomnely,vypadalo to spíš jako škleb.
,,Luciusi,za daných okolností to bylo velmi hezké vyznání" zasmála se mile Henry a Lucius vypadal že se blahem rozplyne.
,,Henry dej mi šanci,já vím že si možná nekoho jako jsi ty ani nezasloužím,ale prosím,dej mi šanci" a sklonil hlavu.Henry se nechtela do niceho vrhat po hlave,ale prišlo jí ho líto.Pozvedla mu hlavu a usmála se.Lucius si konecne mohl porádne prohlédnout její oci,mela je krásne modré a nekonecne hluboké,byli to dve studne ve kterých se rád utápel.
,,Luciusi,ty jsi velmi pozorný,ale,já nevím nechci se do niceho hnát,bez rozmyslu!" rekla omluvne.
,,Lásko,netrap me víc,vždyt jsou to dva mesíce co jsem te naposledy držel za ruku,víš jak jsem se trápil?!" vyhrkl a zatváril se posmutnele.Henry se nemohla dívat na cizí smutek.Bylo jí ho moc líto,pohladila ho po tvári a vycarovala na své tvári úsmev.Lucius jí chytl tu dlan a pohladil jí,byla celá sedrená a pomlácená,však Luciusovi i ta hrubá kuže pripadala jako ten nejsladší med.Henry si mu sedla na klín,ani nevedela proc.Lucius se blahem div nerozpustil.Jeho princezna mu sedela na klíne a on jí mohl hladit.Henry si oprela hlavu o jeho hrud a nechala ho aby jí jemne prejíždel rukou po zádech. Vždyt ho milovala tak nac si to hraje? Ted jí ale trápila i otázka Narcisa a Bellatrix.Rozhodla se že se ho zeptá.
,,Luciusi?" zeptala se jakoby nic.
,,Ano,má vílo?" odvetil spokojene Lucius
,,Nedávno jsem se bavila s Bellatrix a Narcisou a oni.." odmlcela se,Luciusi ten utrápený podtón poznal.
,,Oni co,.povídej,tvuj hlas je jako zvon z rajské zahrady" zasnil se.
,,Oni mi nabídli,jestli nechci být smrtijedkou" tahle veta Luciuse vytrhla ze zamyšlení.
,,Cože,lásko?" vysoukal ze sebe
,,Slyšel jsi dobre" zamrucela Henry
,,Nech to být,jenom te chteli vydesit" zamlouval to Lucius
,,Miluješ me,tak jak ríkáš?" zeptala se Henry a cekala na pouhé ano,spletla se:
,,Tvuj vlas jak hríva tisíce víl zárí, tvuj hlas jak ta nejlíbeznejší písen zní,tvoje oci jak dve hluboké studny,nichž se tak rád utápím, tvoje ruce jako by sametem pokryté byly, tvé telo je velkým pokušením,ty se skvíš jak démant v celém širém svete,žádné jiné nechci své srdce dát,jen tobe jej chci venovat!" zabásnil Lucius,bylo to uprímné,žádný vedlejší podraz.Henry na nej zaskocene zírala.
,,Ehm,neco takového mi ješte nikdo nikdy nerekl" naprázdno polkla a dodala ,,Lásko" Lucius prekypoval štestím.Dlouho na sobe leželi a oba premýšleli o necem jiném.Lucius o nabídce pro Henry stát se smrtijedkou a Henry o tom,jestli se do týhle lásky nevrhla po hlave. Po hodne dlouhé dobe Henry vykrikla:
,,Bože,dyt je už pul jedný!" oba se vymrštili,rozloucili se krátkou pusou a oba utíkali do svých ložnic.
Ooooooooo Následující dny Henry trávila v zamyšlení,školu nechávala na poslední chvíli a jen dumala nad Luciusem a tou nabídkou.Ona nikdy nebude smrtijedka.V tom byla rozhodnutá. Když se s Luciusem potkala oba si venovali úsmev,ale víc spolu nemluvili.Párkrát spolu meli schuzku,ale Lucius se téma smrtijedství vyhýbal velikým obloukem,Henry se proro dle jeho rady na Bellatrix a Narcissu vykašlala a premýšlela už jen o Luciusovi.Nekdy taky nad záverecnými zkouškami,ale to jí zas tak nezžíralo.Nakonec se rozhodla venovat se záverecným zkouškám,ikdyby OVCE nezvládla prišla jí už nabídka do týmu Wimbourských vos a k Harpyjím.Mela z toho radost,ale cekala jestli jí nepríde nejaká lepší nabídka. Její budoucnost chtela zasvetit sportu.S Luciusem se dohodli že spolu budou tajne a tudíž mela spoustu casu na prípravu do školy.Brezen se prehoupl v duben a byl tu i letní cas.Henry mela v dubnu narozeniny,takže cekala dárecky.OVCE se neovladatelne blížily a zapravdu jim dávaly i ucitelé.Stejne neodvratne jako OVCE,Henryiny narozky a další Prasinky se blížil i famfrpálový poslední zápas Nebelvír proti Havraspáru a na to Henry cekala.Dále se také usilovne starala o Charlieho.Jejího milácka totiž popadla nejaká nemoc,ale Hagrid a Malkinová se snažili to vylécit.Jednoho dubnového tréninku se Henry cítila bájecne.Nejenže její tým byl vynikající,za tri dny mela narozky a její školní výsledky se zlepšovaly,ale dostala nabídku na post chytace v týmu za Wales.Tohle jí inspirovalo ke všemu co delala.Charlie se lepšil,Lucius byl stále stejne hodný,pozorný a zamilovaný a Lili a James se konecne dali oficiálne dohromady.
,,Tak jedem Audrey!Bacha Jamesi potlouk!" Krikla Henry a perfektním zákrokem vstrelila gól.Frank se zamracil,ale ani nemel proc,bylo krásne foukal mírný vánek a slunce svítilo,ptácci cvrlikali,mládata se rodila a kvetiny kvetly.Frank se sice zamracil,ale po chvíli se mracila Henry protože jí potlouk trefil do ramene a ona si ho ted mnula.Celý tým se smál a nejvíc se culili oba odražeci.James po chvíli chytl zlatonku a Henry jak to zpozorovala ukoncila zápas,protože její tým nemohl mít lepší formu.Hned po tréninku mela rande s Luciusem.Bežela k dubu kde se s ním mela sejít.Její kluk už tam vysedával a jak jí spatril,oci se mu rozzárili a šel jí naproti.Henry mu padla do náruce a pak ho políbila.Lucius polibek ješte prohloubil a vubec se od sebe nemohli odtrhnout. Henry si pomyslela: Lepší už to být ani nemuže! Moc se pletla.
Ooooooo 3 dny pozdeji.
Rozcuchaná Henry sedela na postely a mnula si oci.Presne dnes jí melo být sedmnáct,což znamenalo plnoletost.Kdyžjsi to uvedomila na tvári se jí rozzáril úsmev a vesele se šla umýt,ucesat a zkrášlit.Když vesele,broukajce si pri tom nejakou veselou písnicku,sebehla do spolecenky cekalo tam na ní milé prekvapení.Na jejím oblíbeném kresle bylo hafo dárku na kterých stálo pro Henry od,a jména dárcu. Henry si výskla a zacala tancit.Jentak behala dokola a zpívala si.Byl to tak krásný den,a to ty dárky nebyly všechno… Henrietta se rozhodla že dárky rozbalí až teprve s ostatními.Tak sešla do Velké síne kde si naložila Full English Breakfast-což znamená kompletní anglickou snídani. K tomu pomerancový džus a jen cekala než prijdou její kamarádi.Asi behem deseti minut už tam byli všichni,všichni jí prály a usmívaly se na ní.Pozdeji ve spolecence dárky rozbalovala. Od Lili dostala tricko s konskou hlavou,konská hlava však byla hlava Charlieho,Henry z toho mela obr radost.Od Siriuse polštárek s konem,od Jamese plyšového koníka,od Audrey knížku Tisíce plemen koní aneb poznejte co jste neznali, od Wandy náramek z malých kamínku,od Remuse fotku všech nebelvírských lidí ze sedmáku,od Luciuse zlatý retízek s malým srdíckem,na nemž bylo vyryto Pro muj smysl života Lucius ,od mámy necekane nové oblecení a od táty 500 galeonu,ketré jí udelaly hroznou radost a behem dne jí chodily pohlednice s práním všeho nejlepšího,ale snad nejvetší radost jí udelal dopis,který dostala kolem ctvrté hodiny odpolední stálon vnem:
Vážená slecno Malkinová,
S potešením Vám oznamuje,že jste byla prjata jako náhradnice chytace za národní tým Velké Británie.Odpoved prosím pošlete obratem.
Zástupce národního týmu Velké Británie
Enrick Husten

James Potter
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete aby byla Henry smrtijedka?

Ne
Ano

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 2. dubna 2008 v 18:42 | Reagovat

téda hustý....spolka jsem celou povídku a super :) jen musim konstatovat že někdy je to dost naivní...třeba s těma Lucíkovejma rodičema a s nim...že je tak hodnej...ale to mi nevadí protože já ho zbožňuju *slintám* xD No takže z toho jasně vyplívá že musí skončit s Lucíkem! Jasan? a nejlepší by bylo kdyby se ani on nepřidal ke Smrtijedům....mno a sem zvědavá na nějakej zápas v národňáku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.