Strong Lioness 1/2

1. dubna 2008 v 16:16 | Terka
Děj z doby Indiánů,Old Shaterhand Vinetou a další...

Je to asi 5 let od té doby co jsem se rozhodla odejít z domova.Byla jsem 19 ti letá dcera bohatých lidí-mé matky a otce.Nikdy jsem se nepřizpůsobovala jejich představám.Chtěli abych byla skvělá podnikatelka a vzala si bohatého muže-to byla jejich představa.Moje představa byla taková,že budu na divokém západě chytat bizony a stopovat indiány.Tuhle iluzi jsem měla už odmala,já vím na děvčátko co si zrovna přestalo hrát s panenkami divné,ale já měla svůj sen,pro někoho sen 8 letého kluka ,pro mě touha na celý život.Tak tedy bylo mi 19 a rozhodla jsem se odejít.Matka se loučila s pláčem,otec s hněvem.Měla jsem jen peníze.No vlastně moje celoživotní úspory.Takže asi 350 dolarů.První co jsem udělala bylo že jsem nastudovala svojí cestu. Rozhodla jsem se jet z New Yorku tudy kam mě kůň ponese.Ano kůň.Kamarádka vlastnila farmu.Od té doby co jsem se rozhodla pro tu bláznivou myšlenku,učila jsem se jezdit na těch nejdivočejších koních.Časem mi otec koupil hříbě a sama jsem ho zajezdila.Naučila jsem ho vše a reaguje na sebemenší pobídku.Ideální kůň na Západ.Pojmenovala jsem ho Jeff. Jela jsem tedy na onu farmu a Jeffa vyzvedla i s jeho nejnutnějším vybavením-westernovým sedlem a uzdečkou.Dále jsem si koupila pravou westerňáckou košili a kalhoty.Taky klobouk.Pak jsem také potřebovala revolver a pušku,taky bowiák.Střílet jsem se učila 4 roky a tak to nebyl problém.Po jednom perném dni jsem byla připravena.Společníka nebo společnici jsem nenašla,ale jednoho průvodce přece.A to byl můj pes Jenny.Jenny je Rhoderský riceback a tak s ní nebyl problém.
Od té doby se mi vedlo všelijak,jednou jsem byla šťastná ,podruhé smutná,někdy mě trýznili i peníze.Vydělávala jsem si v hospodách jako výčepní nebo barmanka a tak po 5 letech,protřelá zálesačka, všemi mastmi mazaná jsem se dostala do St. Louisu.Doslechla jsem se o práci zeměměřičctví ,ale neměla jsem ani vysokou takže jsem se toho vzdala rovnou.Často jsem chodila k Henrymu,starému puškaři,který mě vždy rád viděl.Znal mě dobře, viděl mě střílet i jezdit na koni.Dokonce viděl i jak se peru.Takže mě nepodceňoval a nehučel do mě že pro ženu se nic takového nehodí.Pak jsem se ale od něj dozvěděla o jistém Old Shatterhandovi,chlapík, prý se skamarádil s Vinettouem.Ráda bych ho poznala
,, Henry,nevíš ked ten Old Shatterhand je??? "ptám se.
,,Jo tak tušim,nedávno tu byl".řekl Henry.
,,Tak kde. "
,,Měl namířeno do New Venanga. "
,,Díky. "
Zamířila jsem se Jeffem tedy do New Venanga.Cesta byla nesnadná.Ale když jsem dojela viděla jsem jen shořelé údolí.Když dojdu k prvnímu člověku zeptám se jestli tu nebyl chlapík na pěkném koni.S jménem Hatátitla.
,,Jo madam tak ten tu byl a vidíte co proved.Vyhodil nás do vzduchu".odpověděl mi nasupeně muž.
Jen jsem si ho odměřila pohledem a vyhnala svého Jeffa na prérii.Ovšem tam jsem si všimla stop.Byl to indiánský kůň s bělochem na zádech.To mohl být jedině Old Shatterhand.Při troše štěstí bych ho mohla za 3 hodinky dohnat.Jediný problem byl můj pes.Jenny prostě nemůže běžet 3 hodiny tryskem.Učinila jsem rychlé rozhodnutí.Jenny poběží po mích stopách a někde na mě narazí.Je to chytrý pes a má mě rád,takže určitě poslechne.Seznámila jsem Jenny s plánem ta jen smutně zakvičela a olízla mi nos.Pak mě ještě hodinu a půl doprovázela a pak jsem jí odjela.Stopy byly čím dál tím víc novější.Takže jsem usuzovala že Shatterhand nikam nespěchal a podle stop jel maximálně cvalem.Do hodiny bych ho mohla dohnat.Měla jsem pravdu-po hodině usilovné jízdy jsem v dálce viděla postavičku na nádherném černém zvířeti.Vydala jsem ze sebe něco jako psí zavití.Zafungovalo to,postava se zastavila a potom mi vyjela vstříc.Byla jsem ráda že hned nesáhl po medvědobijce a jen taky zakřičel.
,,Hallo,lady copak sama v téhle pustině bez dobrovodu?? "
,,Sir,nemusíte se obávat moje Devil rachotí stejně přesně a rychle jako vaše medvědobijka".ucechtla jsem se.
Shatterhand už byl téměř u mě a povídá
,,Lady,siouxové mají poblíž osadu a váš scalp by se jim náramě hodil.Jsou totiž naštvaní na každého bělocha,který se jim mihne před očima. "
,,Sir,žijeme v době emancipace a vy určitě víte co to znamená,takže je vám jasné,že s bowiákem probodnu třeba tři Tanguy a se svou pravičkou třeba srazím I Vinettoua. ". Řekla jsem to naoko zostra a to stím Vinettouem naschvál.Mé chování se mu zalíbilo a poznal že jsem z bohaté rodiny a nespokojená s tím co se po mě chtělo, však místo odpovědi jen vykřikl.
,,Lady,nějaký pejsek se k nám žene jako smyslů zbavený a štěká při tom jak hejno vlků " už už sahal po medvědobijce,ale to už jsem si stihla uvědomit že je to Jenny a rychle jsem mu medvědobijku vytrhla.
,,Sir,to je můj pejsánek,má trochu divočejší krev a taky radost že mě zas vidí". Vrátila jsem mu medvědobijku a svezla se ze sedla a vlítla Jenny do náruče ta mě začla divoce olizovat, až jsem jí nakonec musela odstrčit.
,,Lady,jak dlouho už je to od té doby co jste odešla z domova. "
Chtěl mě vyprovokovat k údivu,ale na to byl krátký jen jsem lhostejně odpověděla
,,5 let a kousek. "
,,Čekal jsem údiv nad tím jak vím,že jste utekla od svých rodičů" Řekl na rovinu a to se mi líbilo.
,,Sir,já se nedivím už ničemu od té doby co jsem potkala pár rozzuřených komanču a oni mě doprovodili s klidem až do New Venanga trak se opravdu nemůžu divit.A ještě neco nejsem lady ale slečna a ještě k tomu mám take jméno. "
,,Tak tedy slečno jak vám mám říkat? " Řekl to naoko uctivě a usmívala se při tom jak měsíček.
,,Říkejte mi Daisy.to je mé jméno. "
,,Jste američanka? " ,,Ne,jak mám říkat já vám? "
,,Pokud mi nechcete říkat Old shatterhand tak tedy Charlie.A jak je to tedy odkud jste?? "
,,Otec mého otce byl indián a matka mého otce byla němka.Matka byla britka.Do svých 5 let jsem bydlela v anglii a potom až do teď jsem v americe. "
,,Aha.Mimochodem nechtěla byste jet se mnou do Gravelu.Mám se tam setkat s Vinettouem. "
,,Vy jste němec?? "řekla jsem místo odpovědi
,,Ano a pojedete se mnou tedy?? "
,,Ano. "
Jely jsme chvíliasi tak 5 hodin mírným cvalem,taka by nám Jenny stačila.Sotva jsme dojely Charlie už šel vstříc svému bratru.Vinettou se s nim přivítal a zeptal se,slyšela jsem to,protože slyším téměř vše v okolí 50 metrů.
,,Kdo je ta žena co přijela s mým bratrem? "
,,Můžeš se jí zeptat sám. "
,,Bratr promluvil správně,zeptám se jí sám. "
Potom zamířil mírným krokem ke mě,já mezitím dávala Jenny pít.Jeff chtěl taky tak jsem mu taky dala.Mezitím už ten rozvážný ,chytrý a silný indián došel ke mne.
,,Mohla by mi má sestra říci odkud přichází a proč. "
Mírně jsem se pousmála a řekla
,,Mohla, jsem z New Yorku,ale nejsem čistá američanka,menuji se Daisy. "řekla jsem klidným,naprosto vyrovnaným hlasem,bez známky údivu,že se mnou mluví sám Vinettou a nehnula jsem při tom brvou.znala jsem indiány tohle na ně působilo.Uměla jsem se ovládat stejně jako on.
,,Jaký původ má tedy má sestra? "
,,Můj taťka byl napůl indián a napů němec.Máma je britka.V dětství jsem byla v Anglii,ale když jsem byla už větší odjeli jsme do Ameriky...."
,,Dobře a jak se jmenuje má sestra,má už nějáké válečné jméno? "
,,Jmenuji se Daisy a zde na západě jsem již pět let,žiji sama jen s Jenny a Jeffem,proto ještě žádné válečné jméno nemám. "
,,Aha,jak dlouho bude snámi Daisy? "
,,Dokud budete mít cestu směrem k Old Firehandovi. "
,,V tom případě s námi Daisy pojede celou dobu,protože tam jedeme taky. "
,,Skvělé",.víc sem mu neřekla a dál se věnovala Jenny a Jeffovi. Vinettou došel k Charliemu
,,Můj bratr ví že mi Daisy nevadí,ovšem je to žena a mohla by nás zdržovat. "
,,Vinettou promluvil špatně,Daisy je stejně dobra jako jakýkoli z nás.Nebude zdržovat. ".V tu ránu jsem byla moc ráda že se mně zastal aspoň tu budu mít společnost.Příští den ráno jsme vyráželi celý den se Jenny držela stejně dobřejako koně a já jela opravdu výborně.Vinettou už asi pomalu začínal věřit Charieho slovům a tak jel jako bych tam nebyla.K večeru jsme se utábořili u lesa příčilo se mi to a tak jsem se prostě sebrala a šla na otevřenou prérii.Vlastně zůstala jsem u ohně s nimi,ale na noc jsem chtěla jít na prérii.Ale pak Vinettou řekl:
,,Můj bratr jistě ví že v blízkosti je tábořiště Ponků,chtěl by jít na výzvědy? "
,,Nechtěla by jít spíše Daisy? ".řekl Charlie.
,,Proč ne. ".řekla jsem a šla.když jsem odcházela slyšela jsem ještě Vinettoua:
,,Proč můj bratr pověřil Daisy tak těžkým úkolem??? "
,,Protože je to báječná příležitost zjistit,že je opravdu tak dobra jak říká. "
Víc sem toho neslyšela,stačilo mi to k tomu,abych si počínala ještzě lépe než jindy.K tábořišti jsem se doplížila během 15 minut.Byla temná noc na krok nebylo vidět,bylo velmi těžké připlížit se a neudělat při tom žádný rámus.Když jsem se doplížila našla jsem pěkný keřík.Měla jsem štěstí mohla jsem klidně strčit do toho indián co seděl u keře.Pak jsem poslouchala jejich rozprávku:
,,Myslím že plan bílého náčelníka je dobrý,ale co když o našem záměru něco tuší? ".ptal se ten muž přede mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.